Pārtikas Blog

pārtika, marķējums, uzturvērtība, xpert.lv

Kas ir veselīgs uzturs un kā to sabalansēt?

leave a comment »

Visi ir dzirdējuši pa terminu veselīgs uzturs. Veselīgu uzturu zināmā mērā vizuāli var raksturot ar uztura piramīdu taču tik un tā paliek atklāts jautājums par to ko konkrēti no uztura piramīdā redzamā un cik lielā apjomā vajadzētu ikdienā lietot. Iemesls tam ir tas, ka piramīdā ir attēloti daudz un dažādi produkti, kurus ikdienā mēs nemaz vai nu nelietojam vai apēdot visus noteikti pārēdīsimies.

Kā to panākt?
Svarīgi ir zināt pārtikas produktu sastāvu, jo balstoties uz faktiem no kā sastāv viens vai otrs produkts ir izstrādātas rekomendācijas, kas ir attēlotas uztura piramīdā. Taču ikdienā pētīt nepilnīgo sīkajā rakstā drukāto uz pārtikas produktu marķējuma jeb etiķetēm un rēķināt atbilstību rekomendētajām diennakts devām ir pārlieku apgrūtinoši un ikdienā praktiski neiespējami.
Šādos gadījumos palīgā nāk uzturvērtības marķējums pārtikas produktiem (nutrition labelling), kas uzskatāmā veidā attēlo svarīgākās uzturvielas ko satur 100 grami šī produkta. Turklāt, uz šī marķējuma procentuāli tiek norādīts cik šajā produktā ir konkrētā uzturviela, piemēram, olbaltumvielas, tauki, ogļhidrāti u.c. Izvēloties uzturā šādus produktus mums ir iespēja pašiem ikdienā padomāt par to ko ēdam, ierobežot pārlieku lielu patēriņu kādai uzturvielai vai pameklēt klāt kādu produktu, kurš satur uzturvielu, kuru lietojam par maz.

Advertisements

Written by FoodLab

augusts 26, 2010 plkst. 20:04

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: