Pārtikas Blog

pārtika, marķējums, uzturvērtība, xpert.lv

Iesnu profilakse

with 6 comments

iesnas, saaukstēšanās, vīrusi

 

Būtiskākā profilakse pret iesnām un saaukstēšanos ir stingras personiskās higiēnas ievērošana – bieža roku mazgāšana un sejas maskas. Sejas maskas mūsu platuma grādos ir maz populāras un nebūt nav ērtas lietošanā. Praktiski uz ielas pie mums neesmu nevienu redzējis vēl maskā. Tās tomēr tiek izmantotas tikai medicīnas iestādēs un arī ne vienmēr un visur. Līdz ar to svarīgākais profilakses līdzeklis ir regulāra roku mazgāšana ar ziepēm.

Tas ir jādara pēc atgriešanāsmājās vai kontakta ar saslimušajiem. Saaukstēšanās laikā vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību profilaksei un lietot organismu spēcinošas un imunitāti veicinošas tējas. Pamatoti populāra šobrīt ir izsargāšanās un ārstniecība ar dabiskiem ārstniecības augiem. Tam ir paredzētas speciālas dabiskas un tīras dabas ārstniecības augu tējas. Piemēram Dr. Pakalna tēju imunitātei vai  tēju enerģijai un mundrumam. Noteikti ir jāpievērš  uzmanība uzturam un uzturā jālieto pārtikas produktus, kas veicina noturību pret saslimšanu ar saaukstēšanos.

Tāda profilakses metode kā vakcinācija asaaukstēšanās infekcijām diemžēl nav iespējama dēļ tā, ka vīrusu skaits, kas izraisa saslimšanu ir ļoti liels, mēdz ātri mainīties un veidot jaunus vīrusu paveidus. Līdz ar to vakcinēt pret visiem šiem vīrusiem, kas ir aktīvi tagad un būs nākotnē praktiski nav iespējams.

Ikdienā būtu nepieciešams lietot ar cinku un C vitamīnu bagātu uzturu. Šie mikroelementi nodrošinās saslimšanas smaguma un ilguma risku samazināšanos.

Advertisements

Written by FoodLab

jūnijs 12, 2013 plkst. 13:15

6 Atbildes

Subscribe to comments with RSS.

 1. Tātad, dzērvenes un citas ogas, kas satur daudz C vitamīnu

  FoodLab

  jūnijs 13, 2013 at 16:24

 2. Veel D vitamīnu var lietot

  Zive

  jūnijs 14, 2013 at 06:26

 3. Un zivju eļļu, protams arī

  Zive

  jūnijs 14, 2013 at 06:26

  • Jā, protams, arī šīs ir ieteicamas lietas, kuras palīdz.

   FoodLab

   jūnijs 14, 2013 at 14:13

 4. […] Iesnas var radīt sakarā ar vīrusiem. Tie ir konstatēts, ka inficē degunu un deguna blakusdobumu pirmās. Laikā iesnas, deguna izplūdes skaidrs gļotas, tas var mainīties uz baltā vai dzeltenā krāsā, kas ilgst 2-3 dienas. Tādēļ ir nepieciešams domāt par iesnu profulaksi. […]

 5. […] iesnas no saaukstēšanās vai sastrēgumus , jūs varat redzēt savu postu sejā . Attīrot jūsu mazuļa iesnas navjautājums , kā iegūt viņam trieciens uz iesnām , tomēr, jo bērni nav īsti iemācīties […]

  Iesnas bērnam | Oli-Boli_Blog

  Septembris 3, 2013 at 09:15


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: