Pārtikas Blog

pārtika, marķējums, uzturvērtība, xpert.lv

MERS – jauns nāvējošs vīruss

leave a comment »

vīruss, MERS, MERS-CoV

Jauns nāvējošs vīruss apdraud Pasauli – informē ASV Slimību kontroles centrs. Tā nosaukums ir atvasināts no izcelsmes vietas – Tuvajiem Austrumiem un ir Middle East Respiratory Syndrome (MERS). Šī vīrusu elpceļu infekcija pirmo reizi ir atklāta Saūda Arābijā 2012. gadā. To izraisa koronavīruss, kuru sauc MERS-CoV. Lai gan izraisošais vīruss ir līdzīgs koronavīruss, kas izraisa gripas un saaukstēšanās vīrusi saslimšanas. tas noris daudzkārt nopietnāk un smagāk. Lielākā daļa cilvēku, kam ir konstatēta un apstiprināta šī vīrusu infekcija MERS-CoV vīruss rada smagu akūtu elpceļu saslimšanu. Saslimušajiem ir augsts drudzis, klepus un elpas trūkums. Apmēram puse no šiem saslimušajiem cilvēkiem ir gājuši bojā.
Līdz šim visi gadījumi ir bijuši saistīti ar četrām valstīm Arābijas pussalā. Neviens gadījums nav ticis konstatēts ASV, taču Eiropā ir viens bojā gājušais, kurš pirms tam ir viesojies Tuvajos Austrumos. Šis vīruss ir izplatījies no slimiem cilvēkiem veselajiem cilvēkiem nonākot ciešā kontaktā ar slimajiem. Neskatoties uz to, vīruss nav sācis ilgstoši izplatīties cilvēku populācijā. Situācija joprojām attīstās un patlaban vēl nav skaidra vīrusu infekcijas tālākā attīstība epidēmijas vai pandēmijas apmēros.
Slimību kontroles centri un Pasaules Veselības organizācija kopīgi strādā ar partneriem, lai labāk izprastu šī vīrusa riskus. Tiek pētīts vīruss – slimības avots, kā tas izplatās un kā infekcijas var novērst. Slimību kontroles centri daudzās Pasaules vaslstīs brīdina par šo vīrusu un saistītajiem riskiem – ceļošanu uz Tuvajiem Austrumiem.

Advertisements

Written by FoodLab

jūlijs 8, 2013 plkst. 10:24

Publicēts medicīna

Tagged with , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: