Pārtikas Blog

pārtika, marķējums, uzturvērtība, xpert.lv

Atkarība no azartspēlēm – kā tā veidojas?

leave a comment »

Kāda ir atkarība no azartspēlēm? Kad Shirley bija 20 , viņa un daži draugi ceļu paklupu uz Las Vegas, cīrulis . Tā bija pirmā reize, kad viņa spēlējis . Apmēram desmit gadus vēlāk , strādājot par advokātu par East Coast , viņa reizēm svešinieks Atlantic City . Viņas vēlu 40 gadu vecumā , tomēr viņa bija izlaižot darba veikšanu četras reizesnedēļā apmeklēt jaunatklātu kazino Connecticut . Viņa spēlēja nūju gandrīz tikai , bieži riskējot tūkstošiem dolāru katru apaļā tad scrounging zem viņas automašīnas sēdekļa 35 centiem maksāt nodevu par to, kā mājās . Galu galā , Shirley bet katru dimetānnaftalīns viņa nopelnīto un izsmelts vairākas kredītkartes . “Es gribēju spēlēt visu laiku , ” viņa saka. ” Man patika , man patika , ka liela es jutos .”

2001.gadā likums iejaucās . Shirley tika notiesāts par zādzībās lielu naudu no saviem klientiem un pavadīja divus gadus cietumā . Pa ceļam viņa sāka apmeklēt anonīmo spēlētāju sanāksmes, kas arī ir ar atkarība no zarspēlēm , redzot terapeits un pāršūšana viņas dzīvi . ” Es sapratu, man bija kļūst atkarīgi , ” viņa saka. ” Pagāja ilgs laiks, lai pateiktu man bijaatkarīgais , bet man bija , tāpat kā jebkurš cits . ”

atkarība no azartspēlēm

atkarība no azartspēlēm

Pirms desmit gadiem,doma, ka kāds varētu kļūt atkarīgi ieradums ,atkarība no azartspēlēm piemēram, azartspēles veidupersona kļūst līks par narkotiku bija pretrunīga . Toreiz , Shirley ‘s konsultanti nekad viņai teica, viņa bija atkarība no zarspēlēm, viņa nolēma, ka par sevi . Tagad pētnieki ir vienisprātis, ka dažos gadījumos ir atkarība no azartspēlēm.

Pagātnē, psihiatrijas kopiena parasti uzskata patoloģiska tieksme uz azartspēlēm , jo vairāk piespiedu nekā atkarība -a uzvedību galvenokārt pamatots ar nepieciešamību mazinātu trauksmi , nevis tieksmi pēc intensīvu baudu . 1980 , vienlaikus atjauninot Diagnostikas un statistikas rokasgrāmatas psihisko traucējumu (DSM) ,Amerikas Psihiatru asociācija ( APA ) oficiāli klasificē patoloģiska tieksme uz azartspēlēm kā impulsu kontroles traucējumi – izplūdušas etiķetes grupā nedaudz slimībām, kas saistītas , ka , pēc laiks , kas iekļauti kleptomania , piromānija. Kādā ir pienācis jāuzskata par lēmumu orientieri ,asociācija pārcēlās patoloģiska tieksme uz azartspēlēm uz atkarībām nodaļā rokasgrāmatā jaunākajā izdevumā ,DSM – 5 , publicēja pagājušā maijā . Lēmums , kas sekoja 15 gadu apspriedēs , atspoguļo jaunu izpratni par bioloģijas bāzes atkarības un jau mainījies veids, psihiatri palīdzēt cilvēkiem, kuri ir ar atkarība no azartspēlēm.

Efektīvāka ārstēšana ir arvien nepieciešamāka , jo azartspēles ir vairāk pieņemams un pieejamākas nekā jebkad agrāk . Četri no pieciem amerikāņiem apgalvo, ka viņiem ir spēlējis vismaz reizi mūžā . Izņemot Hawaii un Utah , katrai valstij valstī piedāvā sava veida legalizēta azartspēļu . Un šodien jums nav pat nepieciešams atstāt savu māju, lai spēlēt , viss, kas Jums nepieciešams, ir interneta pieslēgums vai tālruni . Dažādi pētījumi ir konstatēts, ka aptuveni divi miljoni cilvēku ASV ir atkarīgi no azartspēlēm, un tik daudz kā 20 miljoni iedzīvotājuieradums nopietni traucē darbā un sociālajā dzīvē .

Divi no pāra

APA pamatoja savu lēmumu ar daudziem neseniem pētījumiem psiholoģijā , neirozinātnes, ģenētika , kas parāda , ka azartspēles un narkomānija ir daudz līdzīgāki , nekā iepriekš realizēts. Pētījumi pēdējo divu desmitgažu laikā ir ievērojami uzlabojusies psihologu ” darba modeli, kāsmadzenes maināsatkarība attīstās . Vidū mūsu galvaskausā ,sērijas mikroshēmu, proti, par atalgojuma sistēmu savieno dažādus izkaisīti smadzeņu reģionos , kas iesaistīti atmiņas , kustību , prieku un motivāciju . Kad mēs iesaistīties darbībās, kas neļauj mums dzīvs un palīdz mums nodot mūsu gēni , neironiem atalgojuma sistēmu squirt ķīmiskā ziņneša, ko sauc par dopamīnu , kas dod mums mazliet vilnis apmierinātību un mudinot mūs veikt ieradums bauda sātīgas maltītes un romps maisā . Ja to ierosina amfetamīnu, kokaīna un citu atkarību narkotikām ,atalgojuma sistēmu izkaisīts līdz pat 10 reizes vairāk dopamīna nekā parasti .

Advertisements

Written by FoodLab

janvāris 14, 2014 plkst. 16:30

Publicēts psiholoģija

Tagged with ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: