Pārtikas Blog

pārtika, marķējums, uzturvērtība, xpert.lv

Kas ir māllēpes

leave a comment »

māllēpes

Māllēpes ir zema aug daudzgadīgi ar mīkstus, pūkaina lapām. Dalībvalsts, Asteraceae (daisy) ģimenes, māllēpe ražo vienu zeltaini dzeltena ziedu galvas, kas zied pavasarī. Kā cilmes nomirst, nagu formas lapas, šķiet. Šo augu dzimtene ir Eiropa, bet arī aug plaši smilšainās vietās visā asv un Kanādā. Māllēpe ir savākti plaši savvaļas augi, Balkānos, Austrumeiropā (Bulgārijas, Čehoslovākijas, Ungārijas, Polijas, bijušās Dienvidslāvijas republikās), un Itālija. Tā arī ir daļa no Ķīniešu tautas medicīnā gadsimtiem ilgi. Tās zīdaini sēklas reiz tika izmantota kā pildījumam matrači un spilveni. Ekstrakti māllēpe, kad tika izmantots kā aromatizētājiem konfektes.

Slīdrāde: Recepšu medikamentu Atkarības – vai Esat pakļauts Riskam?
Recepšu Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centrs – Jūs esat pakļauts Riskam?
Kas ir tas, ko izmanto?

Tradicionālās/Ethnobotanical izmanto
Kā daļu no tās latīņu nosaukums Tussilago nozīmē, māllēpe ir pazīstams kā antitussive. Pumpuri, ziedi un lapas māllēpes jau sen izmanto tradicionālajā medicīnā, sauss klepus un rīkles kairinājumu. Augs ir atrodams īpaši izmantojot Ķīnas augu izcelsmes zāles, lai ārstētu elpošanas ceļu slimības, tostarp klepus, astma, akūts un hronisks bronhīts. Tā arī ir daļa no daudzu Eiropas tirdzniecības augu izcelsmes preparātiem, lai ārstētu elpošanas ceļu traucējumiem. Māllēpe preparāti, kas ilgi nav ticis izmantots, lai remdētu sāpes rīkles. Tās gļotas, visticamāk, ir atbildīgs par demulcent ietekme uz augu. Maisījums, kas satur māllēpe ir kūpināta pārvaldības klepo un wheezes, bet dūmi ir potenciāli kairinošas. Šīs gļotas ir iznīcināts sadedzinot; smēķēšana augu vai ieelpo tvaiki atstāj mērcēts ūdenī nebūtu paredzēts, lai nodrošinātu jebkuru zināmu simptomātisku atvieglojumu. Tā vietā, dūmi var palielināt esošo elpošanas sistēmas slimības. Tomēr viens avots ir minēts, māllēpe veidā zāles, cigaretes, lai palīdzētu atvieglot astmu. Māllēpe, maisījumā, kas sastāv no Ķīniešu garšaugi, ir izvērtēta gadījumos atveseļošanās asthmatics un atzinuši par noderīgu, jo samazinās elpceļu obstrukcija. Nosacījumi, kas māllēpe ir izmantota ietver bronhīts, laringīts, garais klepus, gripas, un plaušu sastrēgumu. Tas ir viens no populārākajiem Eiropas tiesiskās aizsardzības līdzekļi, lai ārstētu krūšu kaites. Visi jau atsauces uzsver lietderību, māllēpe ir gļotas, lai nomierinošas kaklu un muti iekaisumu. Izpēte atklāj, maz vai nav klīnisko datu par pretiekaisuma darbība māllēpe. Jo tā potenciālā toksicitāte, māllēpe ir juridiski ierobežojumi dažās valstīs.

Kāda ir ieteicamā deva?

Vēsturisko izmantot 4,5 līdz 6 g/dienā, jēlnaftas herb ir dokumentēti.

Cik droši tas ir?

Kontrindikācijas
Satura dēļ hepatotoksisku (toksisks aknu) pyrrolizidine alkaloīdi, māllēpe nav ieteicams iekšējai lietošanai.

Pregnancy/nursing
Dokumentēta negatīvo ietekmi (hepatotoksisku pyrrolizidine alkaloīdi, risku saslimt ar neārstējamām aknu veno-occlusive slimību, abortive ietekmi). Izvairīties no lietošanas.

Mijiedarbība
Nav labi dokumentēta.

Blakusparādības
Alerģiskas reakcijas var rasties.

Toksicitātes rādītājs
Māllēpe ir “undefined drošību” klasifikācijas FDA. Izvairīties no ilgstošas lietošanas iekārtu; tā var paaugstināt asinsspiedienu, un radīt risku, kancerogenitāti, hepatotoxicity, vai mutācija.

 

Vairāk par māllēpes lapām šeit.

Advertisements

Written by FoodLab

maijs 6, 2014 plkst. 10:39

Publicēts ārstniecības augi

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: