Pārtikas Blog

pārtika, marķējums, uzturvērtība, xpert.lv

Depresija

leave a comment »

depresija

Kas ir depresija?
Ikviens reizēm jūtas zils vai skumji, bet šīs sajūtas parasti ir īslaicīgs un pāriet pēc pāris dienām. Ja persona ir depresīvi traucējumi, tas traucē ikdienas dzīvi, normālai funkcionēšanai, un rada sāpes gan persona ar traucējumiem un tiem, kas rūpējas par viņu. Depresija ir kopīga, bet nopietna slimība, un lielākā daļa, kas piedzīvo nepieciešama ārstēšana, lai iegūtu labāku. Vairāk par depresija šeit http://edakteris.lv/content/depresija
depresija
Daudzi cilvēki ar depresija nekad ārstēties. Bet lielākā daļa, pat tie, kuriem visvairāk smaga depresija, var iegūt labāku ar ārstēšanu. Intensīva pētījumi par slimības rezultātā attīstībā medikamentiem, psihoterapiju, un citas metodes, lai ārstētu cilvēkus ar šo atspējošanas traucējumi.

Kādi ir dažādie veidi depresijas?
Ir vairāki veidi depresīviem traucējumiem.Visbiežāk ir depresīva traucējumi un distīmiska traucējumi.

Depresija, ko sauc arī liela depresija, ir raksturīgs simptomu kombināciju, kas ietekmē cilvēka spēju strādāt, gulēt, pētījums, ēd, un baudīt vienreiz patīkamas aktivitātes. Major depresija izraisa invaliditāti un novērš personu no darbojas normāli.Epizode no depresijas var notikt tikai vienu reizi cilvēka dzīves laikā, bet biežāk, tā atkārtojas visā cilvēka dzīvē.

Distīmiska traucējumi, ko sauc arī distīmija, raksturo ilgtermiņa (divus gadus vai ilgāk), bet mazāk smagi simptomi, kas nevar atslēgt personu, bet var novērst vienu no darbojas normāli vai jūtas labi. Cilvēki ar dysthymia var novērot arī vienu vai vairākas epizodes depresijas savas dzīves laikā.

Daži depresīvi traucējumi eksponēt nedaudz atšķirīgām īpašībām formas nekā aprakstīts iepriekš, vai arī tie var attīstīties saskaņā unikālos apstākļos. Tomēr ne visi zinātnieki piekrīt, kā raksturot un definēt šos depresijas formas. Tie ietver:

Psihiski depresija, kas notiek, ja smaga depresīva slimība ir saistīta ar kāda veida psihozes, piemēram, pauze ar realitātes, halucinācijas un murgiem.

Pēcdzemdību depresija, kas tiek diagnosticēta, ja jaunā māmiņa attīstās depresijas epizodes viena mēneša laikā pēc piegādes. Tiek lēsts, ka 10 līdz 15 procenti sieviešu izjust pēcdzemdību depresija pēc bērna birth.1

Sezonas afektīviem traucējumiem (SAD), kuru raksturo sākuma ir depresija ziemas mēnešos, kad ir mazāk dabiskā saules gaisma.Depresija parasti pacēlāji pavasarī un vasarā. VAD var efektīvi ārstēt ar gaismas terapiju, bet gandrīz puse no tiem, ar VAD nereaģē uz gaismas terapiju vienatnē. Antidepresanti un psihoterapija var samazināt VAD simptomus, vai nu atsevišķi, vai kombinācijā ar gaismas therapy.2

Bipolar traucējumi, ko sauc arī maniakāli depresīvs slimība, nav kā kopējā kā smagu depresiju vai dysthymia. Bipolar traucējumi raksturojas ar riteņbraukšana garastāvokļa izmaiņasno ekstrēmo kāpumi (piemēram, mānijas) līdz ekstrēmiem kritumi (piemēram, depresija). Apmeklējiet NiMH tīmekļa vietni, lai iegūtu vairāk informācijas par bipolāriem traucējumiem.

Kādi ir depresijas simptomi?
Cilvēki ar depresijas slimībām nav viss piedzīvot tādus pašus simptomus.Smagums, biežums un ilgums simptomi var atšķirties atkarībā no indivīda un viņa īpaši slimības. Simptomi ietver:

Noturīgi skumjš, noraizējies vai tukšs” jūtas
Jūtas bezcerības un / vai pesimismu
Jūtas vainas, nevērtības un / vai bezpalīdzības
Uzbudināmība, nemiers
Intereses zudums par darbībām vai hobijiem reizi patīkamas, to skaitā dzimuma
Nogurums un samazināts enerģijas
Grūtības koncentrēties, atceroties informāciju un pieņemt lēmumus
Bezmiegs, agrā rīta nomoda stāvokli, vai pārmērīga miega
Pārēšanās vai apetītes zudums
Domas par pašnāvību, pašnāvības mēģinājumu
Stabili sāpes vai sāpes, galvassāpes, krampji vai gremošanas problēmas, kas nav atvieglotu pat ar ārstēšanu

Advertisements

Written by FoodLab

Septembris 12, 2014 plkst. 12:13

Publicēts Uncategorized

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: